понедельник, 17 января 2011 г.

Біловол Алла Григорівна


Учитель від Бога...
Людина 
з великої літери...
Друга мати...

Життя переконує, що найголовніше в цій дуже тонкій сфері виховання – глибоке розуміння, відчування серцем дитячого світу – відчування дитинства. Творячи і виховуючи шкільний колектив, ми, як мореплавець компасом, повинні керуватися тією істиною, що маємо справу з дитиною.

В. О. Сухомлинський

Ученицею я вважала, що Алла Григорівна – посада, а не ім`я заступника директора з навчальної роботи. І лише коли вона почала навчати мене англійської мови, я зрозуміла реальну різницю. Смішно згадувати свої дитячі помилки, але той факт, що людина сприймається як ціле з місцем, що вона займає, з роботою, що виконує – вже свідчить про особливу внутрішню побудову і досконалу майстерність.
Завжди спокійна, стримана, вишукана, елегантна, з гарною зачіскою,  милою усмішкою на устах. Еталон жі­ночності. Приклад для наслідування. Взірець. Справжній учитель.
На неї хочеться рівнятися, з нею хочеться пора­дитися, з нею просто хочеться поговорити і про земне, і про високе, поділитися радістю, турботами... Чому? Тому що вміє не лише слухати, й чути, підтримати, розрадити і заспокоїти. Тому що має велику світлу душу, закохану в поезію, музику і прекрасне. Але найбільша її краса – розум  і надзвичайне працелюбство, любов до професії.
Алла Григорівна має високу фахову підго­товку. Вона — учитель-методист, понад 30 років на посаді заступника директора з навчальної роботи Осипенківської ЗШ. Протягом усього життя, яке вона віддає дітям, крокують із нею слава, шана, визнання. Вона мудрий наставник, щира у настановах, уважна і спостережлива – майстер своєї справи. А справа нелегка! Чого варте лише складання розкладу. Кожен з проханнями і побажаннями, щоб не було «ні вікон, ні дверей», а тут ще й санітарні норми!!! Щоб без перенавантажень дітей.
Світ дитини для Алли Григорівни – це святе, це та непохитна істина, вище за яку немає в світі нічого.  Вона душею відчуває кожен порух душі маленької дитини, її жалі, турботи, страхи, моменти радості і щастя. А це не просто талант – дар. І учні щиро вдячні за це своєму вчителю і вихователю. Сам факт, що 17 учителів із 38 колективу Осипенківської школи бувші учні і вихованці Алли Григорівни – це найвища оцінка за роботу, найбільше визнання, найяскравіше свідчення поваги. А скільки учнів-учителів, викладачів  працює поза межами Осипенко?!
 Уроки Алли Григорівни – це незабутні мандрівки у світ англійської мови. Де відкриваються брами старовинних замків, де вчувається дзвін Біг Бену, де бачимо короля Артура і його лицарів, де читаємо Шекспіра і В.Скотта за мовою оригіналу – перед  нами протікає вся історія Старого і Нового Світу. А за кафедрою класу, здається, стоїть сама Королева  Великобританії. 
Дивлячись на неї, ніколи не скажеш, що поза­ду роки і роки напруженої педагогічної праці. Особ­лива жінка. Людина великої мужності й сильної волі.
У чому ж секрет її успіху? Насамперед, у харак­тері, у наполегливості, у вмінні перемагати і навчати цьо­му своїх вихованців. Бути завжди у творчому пошуку! Бути першою! Іти попереду! У всіх на виду! І перемагати! Як це нелегко і як прекрасно! Їй не заздрять, нею захоплюються і наслідують. А хіба це не найголовніше у професії вчителя?!
Що ж загартувало її душу і зробило неперемож­ною? Мабуть, велика любов до людей, життя і науки.
Одна з медалісток Осипенківської школи, виховала і навчила добру, порядності, людяності двох синів-медалістів. А зараз турботливо опікується найдорожчим – онуками.
Живе, ростить своїх дітей, дарує тепло свого серця іншим (бо «чужих» дітей у неї просто немає). Так, Алла Григорівна пізнала смак справжнього щастя. Учительського.
І ніякого спокою!!!

«І вічний бій, нам спокій тільки сниться...»

Комментариев нет:

Отправить комментарий